Aktualności

Wypożyczalnia rowerów

W siedzibie Spółdzielni Socjalnej ZIELONE PABIANICE przy ul. Łaskiej 62/64 działa bezpłatna WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Otwarcie odbyło się 4 stycznia 2019 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Łaskiej 62/64. W wydarzeniu wziął udział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Z inicjatywą uruchomienia wypożyczalni rowerów dla niepełnosprawnych wystąpiła Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach Pani Małgorzata Grabarz. Za jej pośrednictwem udało się pozyskać 8 rowerów (3 duże, 3 średnie i 2 małe). Rehabilitacyjne rowery trójkołowe Eco Textil o łącznej wartości ok.17 tys. zł to darowizna od Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Rowery ufundowała Fundacja Eco Textil „Od Was dla Was” w ramach realizowanego programu „Rower dla niepełnosprawnego” i działań charytatywnych/prospołecznych.

Spółdzielnia Socjalna ZIELONE PABIANICE, działająca także w obszarze opieki nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi podjęła się wypożyczania tych rowerów zgodnie z opracowanym regulaminem. Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych to kolejne działanie w naszym mieście w systemie wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wypożyczalnia będzie czynna w dni robocze w godz. 9.00 – 17.00, a od maja 2019 planujemy poszerzenie godzin funkcjonowania. Wypożyczenie jest bezpłatne.

Regulamin wypożyczenia roweru znajduje się w zakładce do pobrania.

Galeria zdjęć: Wypożyczalnia Rowerów